máj 312014
 

Najkrajší deň života chce každý stráviť v pohode a užiť si ho čo najlepšie. Bezpochyby je to deň plný očakávaní, ktorý so sebou prináša aj napätie z toho, či všetko dopadne tak ako má. Možno aj Vás alebo Vášho potomka čaká v blízkej dobe táto významná udalosť, a tak oceníte rady a tipy, ako všetko zvládnuť čo najlepšie.

Príprava svadby

Príprava svadby je záležitosťou, ktorá si určite zaslúži dostatok času a náležitú pozornosť. Väčšinou sú do nej zapojení všetci členovia rodiny, no občas si chcú všetko zabezpečiť budúci novomanželia sami. Je tu však ešte aj zlatá stredná cesta – prenechať celú organizáciu agentúre, ktorá sa touto činnosťou zaoberá, a teda odbremeniť rodinu i seba od stresu, ktorý sa so svadbou neodmysliteľne spája. V každom prípade, i tu musíte dobre vyberať (najlepšie na základe odporúčania a dobrých referencií).

Medzi prvé otázky, ktoré zvyknú pred svadbou padnúť je i to, koľko sa na nej zúčastní ľudí. Rovnako dôležité je dohodnúť  miesto, kde sa bude obrad konať, ale aj dátum a čas. V dostatočnom predstihu si spíšte hostí, ktorých chcete pozvať a na základe toho objednajte sálu na hostinu. Každá nevesta si želá, aby jej to pristalo a cítila sa dobre. S tým úzko súvisí výber nielen vhodných svadobných šiat, ale aj ďalších doplnkov, úprava vlasov, líčenie a podobné „maličkosti“. Podľa čoho však vyberať? Niekto by povedal, že prvoradým je trend, no oveľa viac záleží na vkuse a predstavách nevesty. Dôležité je, aby sa cítila dobre a sama sebe sa páčila. U mužov je to väčšinou ľahšie, aj keď výber správneho obleku tiež vyžaduje čas a trpezlivosť. Opäť je dôležité, aby sa v ňom cítil pohodlne a dobre mu sedel. Ďalej je potrebné zaistiť prstienky, kvety (svadobné kytice, kvety pre mamičky, kvetinová výzdoba, myrty, …), výzdobu áut, svadobnú tortu a koláčiky, prípadne ďalšie cukrovinky a tiež „výslužku“ (škatuľku s koláčmi či fľašu vyberaného alkoholu), svadobné oznámenia a pozvanie k stolu. Nájdite si niekoho, kto sa postará o posledné detaily a uistí Vás, že všetko bude v poriadku. Prenechajte na neho vybavovanie telefonátov a vozenie oneskorencov. 

Deň pred svadbou

Na jedno miesto si pripravte svadobné prstienky, občianske preukazy a ostatné veci, ktoré si chcete zobrať na svadbu. Overte si u dodávateľov, či všetko platí tak, ako ste sa dohodli a potom už len oddychujte a relaxujte. Nepodľahnite zbytočnému stresu, že ste niečo nestihli vybaviť alebo zariadiť. Svadbu si užívajte plnými dúškami a nenechajte si ju ničím a nikým pokaziť.

Zdroj: realsimple.com

Obrázky: freshphotography.com.au, cahirhousehotel.ie, hdwallpapers.in

  Jeden komentár na “Veľký deň bez stresu. Ako ho zvládnuť?”

  1. My budeme mať deň pred svadbou ešte pobyt v kúpeľoch a masáže 😀 Máme už všetko prichystané, každý má nejakú svoju úlohu 🙂 Akurát zostáva vyriešiť komu dať prstienky. Ešte som sa presne nerozhodla, či chcem malých drobcov, aby ich niesli. Predsa len sme kúpili obrúčky trošku drahšie a nerada by som, aby sa „stratili“. Predsa len deti sa točia za svojou maminkou a oteckom a kukajú a mávajú.. Máte niekto zlé skúsenosti, keď vám niesli prstienky deti?

Pridaj komentár

Staršie príspevky:
Ako postupovať pri písaní svadobného sľubu?

Hoci na Slovensku prevládajú svadby v kostole, kde sú svadobné sľuby už vopred stanovené, predsa sa nájde zopár párov, ktoré...

Zavrieť