máj 302014
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Hoci na Slovensku prevládajú svadby v kostole, kde sú svadobné sľuby už vopred stanovené, predsa sa nájde zopár párov, ktoré sa rozhodnú vymeniť si originálne svadobné sľuby písané rukou a od srdca, hlboké i úprimné. Nevadí, že je písmo kostrbaté, lebo ste prepadli emóciám, neprekáža ani nejaká tá pravopisná chybička, dôležité je, čo hovoria vpísané riadky. 

Svadobné sľuby sú slová, ktorými vyjadrite svoje pocity celoživotnému partnerovi. Ide o vyhlásenia lásky, ale napríklad i zdôraznenie toho, že ste 100% presvedčení o svojom výbere človeka pre tento zväzok. Sú to uistenia, ako si budete vzájomne pomáhať životom. Napísanie vlastných sľubov môže byť trochu ťažké, ak túto chvíľu sprevádza nervozita. Uvarte si čaj a zasnívajte sa. Stres a chaos tu nemá miesto, pretože zo svojich citov nemusíte byť nervózni. 

Skutočné pocity budú vyjadrené slovami, ktoré cítite k danej osobe. Nesnažte sa zapôsobiť na svadobných hostí, ale len na svojho vyvoleného/vyvolenú.

Napíšte tiež niečo, čo ste si šetrili v zálohe. Ešte ste to nikdy nepovedali. Niečo naozaj krásne a romantické. 

Často (ale s mierou) tu skloňujete spojenia ako milujem ťa, potrebujem ťa, chcem s tebou stráviť zvyšok života, deliť sa s tebou o radosti a pomáhať ti so starosťami…. Týmto vyzvihnete veľkosť svojich citov. Opíšte, kde sa vidíte o 10-20 rokov. Nezabudnite vyjadriť, prečo ho milujete a ako si Vás získal. Spýtajte sa, čo pre Vás znamená láska k milovanému partnerovi a odpoveď vložte do sľubu. Čo sa Vám najviac páči na manželstve? Aké slová sa Vám spájajú s láskou? Vyzdvihnite spoločné znaky a hodnoty. Nevynechajte zábavné a dojemné príbehy, napr. ten, kedy ste si uvedomili, že je to láska na celý život. 

Na písanie sľubu si nechajte nejaký ten týždeň, mesiac a nie hodinku pred obradom. Píšte v uvoľnenej atmosfére, v dobrom psychickom rozpoložení a určite pomôže aj obľúbená skladba. Sľub by nemal byť príliš dlhý, ideálne tak na 1 – 5 minút.

Ak sa neviete rozbehnúť, môžete sa inšpirovať knihami, textami a citátmi, ale musia ísť z Vášho srdca. Môžete si vybrať, či to bude sľub romantický, poetický alebo dojemný, možno málo vtipný. Ak ho máte hotový, prečítajte si ho nahlas a ubezpečte sa, že je to presne také, aké ste to chceli mať.

Malá rada na záver – ak už napíšete svadobný sľub, tak sa ho aj naučte naspamäť. Keď  čítate z papiera, nepôsobí to romanticky a vierohodne.

Zdroj: mademoiselle-dentelle.fr

Obrázky: sarahcarlin.com, pureella.com

Pridaj komentár