jún 042014
 

Dámy, aj vy sa občas pýtate, či už gentlemani skutočne vymreli? Aby ste nezabudli, aké cnosti má to žiadúce „indivíduum“, musíte loviť v stránkach ľúbostných románov? Nezúfajte! Mužský druh tohto typu ešte nevymrel. Dnes však už ich identifikačným znamienkom nie je štýlové sako a záhadný úsmev. Každá z nás očakáva, že gentleman sa prejaví tým, keď nám podrží dvere, odloží kabát, posunie stoličku… Tieto skutočnosti sú ale v slovníku moderného gentlemana pomerne vzácne. Dnešní páni to totiž robia úplne inak.

Hlavným znakom moderného gentlemana je, že si zakladá na prvom dojme. Nemusí to byť automaticky podložené poklonami, ale skôr príjemným vystupovaním a prejavovaním intelgencie, všeobecného rozhľadu a vkusu. A aj príjemne pôsobiaci zovňajšok poteší, no nie? Moderný muž by sa mal ľahko prispôsobiť prostrediu, v ktorom sa momentálne nachádza. Mal by poznať nielen pravidla slušného správania, ale taktiež by mal ovládať, ako sa správať v spoločnosti, ktorá mu nemusí byť vždy príjemná, ale aj to, ako správne stolovať. Nesmieme zabúdať na to, že vzhľad nie je všetko. Je veľmi dôležité sústrediť sa na to, čo má muž v hlave. Moderný gentleman by mal byť primerane skromný a dokázať sa zapojiť do konverzácie na akúkoľvek tému. Tiež je dôležité, aby bol sčítaný a prejavoval záujem stále sa vzdelávať. Všetky tieto prednosti môžete veľmi ľahko otestovať na jeho písomnom prejave, štylistike viet a kvalite vyjadrovania sa.

Ženy vedia na mužoch asi najviac oceniť úprimnosť. Muž by mal vedieť povedať pravdu v rôznych životných situáciách, no takisto ju aj zniesť s ľahkosť a noblesou. Lojálnosť a plnenie sľubov sa pokladajú za vysoko šľachetné vlastnosti. Veď čo dokáže sklamať najviac? Predsa nedodržaný sľub. Hovorí sa, že trpezlivosť ruže prináša a práve tá by mala byť prednosťou moderného gentlemana. Neraz sa začínajúci vzťah končí na zbytočnej nervozite či nedočkavosti. Nezabúdajte, že všetko sa dozviete práve z maličkostí a detailov. Správny džentlmen čaká, kým začne jesť dáma v jeho prítomnosti, respektíve ostatní. Ak doje skôr ako hostia, neruší ich, ale čaká, kým dojedia.

Írsky spisovateľ Oscar Wilde dal raz jednu dobrú radu: „Chovaj sa voči každej žena, akoby si bol do nej zamilovaný a voči každému mužovi, akoby ti bol nadradený. Čoskoro si získaš povesť dokonalého gentlemana.“ Nie je nutné, aby sme mali okolo seba samú dokonalosť, no občas poteší vidieť, že správni chlapi skutočne nevymreli. 

Zdroj: wikihow.com

Obrázky: thegentlemansjournal.com, anzaisachie.deviantart.com, lovesceneonline.com

Pridaj komentár

Staršie príspevky:
Romantické príbehy ako z filmového plátna

Možno ste mali už toľkokrát zlomené srdce, až Vás to viedlo k tomu, aby ste zanevreli na lásku. Zakaždým, keď v televízii...

Zavrieť