apr 012015
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Bozk je vo vzťahu nielen spôsob, ako si prejaviť vzájomné sympatie, city a túžbu, ale je to taktiež významná súčasť sexuálnej predohry. Vedeli ste ale napríklad aj to, že bozkávanie je zdravé, návykové a napomáha krvnému obehu? Ak nie, určite čítajte ďalej a dozviete sa, čo ešte Vyznanie lásky o bozkávaní zistilo.

bozkávajúci sa pár, na pozadí západ slnka a kolotoče

1. Bozkávať sa je zdravé

A keď, tak poriadne. Žiadne pusinky na líčko, ale kvalitný bozk vo francúzskom štýle. Pri ňom si totiž prekrvíte pokožku, predchádzate zubným kazom a bozk tiež pôsobí ako liek proti migréne.

To všetko však len v prípade, ak sa nebozkávate s niekým, kto má povedzme nádchu.

2. Bozkávanie je droga

Prenesene (ak sa bozkávame s niekým, do koho sme zbláznení), ale i doslova. Náš mozog vylučuje pri tejto aktivite endorfíny spôsobujúce pocity šťastia. Kvalitný bozk tak nielenže fyziologicky zlepšuje našu náladu, ale robí nás šťastnými už kvôli tomu, že sa cítime milovaní.

3. Bozky a baktérie

Pri bozkávaní si vymeníme až 278 druhov baktérií. Nie nadarmo sa niektorým chorobám (obzvlášť oparom a mononukleóze) zvykne hovoriť aj „choroby z bozkávania“. S tým súvisí i fóbia z bozkov, ktorou sa zaoberá veda zvaná filemafóbia.

No kto z nás by nešiel i do tohto rizika, keď ho partner znova tak horúco pobozkal?

4. Zakázané bozkávanie

V niektorých krajinách je bozkávanie na verejnosti úplné tabu (v Indii či Japonsku je to považované za sexuálnu predohru), inde ho obmedzujú rôzne pravidlá, ktorých porušenie sa trestá pokutami (v Spojených štátoch sa tiež nebozkávajte, kde vám napadne, napr. v Bostone sa nesmiete verejne bozkávať v nedeľu, v Lowe zasa nie dlhšie ako päť minút).

5. Bozkami k večnej mladosti a štíhlej figúre

Pri bozkávaní, ktoré neodfláknete, zapájate svaly celej tváre (dokopy je ich 34), čím si pokožku slušne precvičíte. To vám pomáha udržať si ju pružnú, hladkú a pevnú. Zároveň spaľujete kalórie. Taká 5-minútová poctivá „bozkávačka“ dokáže odbúrať až 130 kalórií, tak si predstavte, čo urobí hodinka. Máte vhodného partnera na bozkávací maratón? Ak nie, mali by ste sa po nejakom porozhliadnuť, nech ste večne mladí, krásne štíhli, no predovšetkým šťastní vďaka všetkým tým endorfínom, čo pri bozkávaní vyplavíte. Tak smelo do toho!

Zdroj: femina.cz

Foto: dollarphotoclub.com

Pridaj komentár