jún 012015
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Pocitu byť čerstvo zamilovaný sa asi nič nevyrovná. Svet a svojho nového partnera vnímame len cez ružové okuliare. Sme v magickej eufórii a chce sa nám lietať. No určite netreba pripomínať, že všetko (aj to krásne) má raz svoj koniec a prvotná zamilovanosť časom opadne. S ňou sa teda stratí aj celý ten ošiaľ. To však neznamená, že musí byť koniec všetkému, práve naopak. Keď sa vytratí prvotné kúzlo a vášeň, na rad by mala prísť skutočná láska.

harmonický vzťah

Mnohí odborníci tvrdia, že ozajstné city začínajú až vtedy, keď dvojica precitne a uvedomí si aj negatívnejšiu stránku svojho partnera. Chcete s ním zostať aj napriek jeho/jej chybám? V tomto okamihu sa nejeden z nás zľakne a okamžite zbúra most vedúci k pravému poznaniu najkrajšieho z citov. Pritom stačí len vzťah rozvíjať, pestovať, starať sa jeden o druhého, nezanedbávať sa a môže to naďalej skvelo fungovať.

Chcete vedieť, ako na to? Vyznanie lásky predkladá štyri pravidlá, ktoré môžu pomôcť, keď sa ocitnete v krízovej situácií.

1. Ujasnite si, čo skutočne chcete

Urobte tak predovšetkým vo svojom vnútri, poznajte svoje vlastné túžby, priania, potreby. Ani ten najlepší partner na svete nedokáže splniť tajné sny, o ktorých možno ešte ani sami nevieme. Uvedomte si preto, čo je vo vzťahu naozaj dôležité, hovorte o tom na rovinu a bez hanby. Následne sa zaujímajte aj o potreby toho druhého.

POZOR: Medzi najčastejšie príčiny, ktoré otvárajú bariéru medzi partnermi, patrí nedostatočná komunikácia. Naučte sa všetko si vyrozprávať. Pokiaľ túžite viac po spoločných chvíľach alebo vám chýba vo vzťahu romantika, dostaňte to zo seba a vyviňte aktivitu, aby sa to zmenilo.

 2. Buďte k sebe úprimní

Každý z nás má nejaké tajomstvo či utajované pocity, ktoré by ani za svet pred nikým nepriznal. Niekedy je skutočne zložité priznať sa k niečomu, za čo sa aj sami pred sebou hanbíme. Podmienkou funkčného vzťahu je však práve otvorenosť.

Venujte partnerovi srdce na dlani, nechajte ho nahliadnuť do najhlbších zákutí duše, túžob… Iba tak zistíte, či sú jeho city úprimné.

Zverte sa jeden druhému, hovorte o čomkoľvek, čo vás trápi, o problémoch, o všetkom podstatnom (ale i menej podstatnom).

POZOR: Nikdy tieto citlivé informácie nepoužívajte v hádkach proti sebe, ani o nich nevykladajte tretej osobe. To totiž vzájomnej dôvere vôbec nepomôže.

3. Vyjadrite sa

Predovšetkým dámy by si mali uvedomiť, že muži skutočne nie sú žiadni veštci, a preto nedokážu vyčítať z túžobného pohľadu a nezrozumiteľných gest, po čom žena prahne. Predstava čítania myšlienok je síce romantická, ale zvyčajne najlepšie funguje, ak priamo a veľmi zrozumiteľne povieme, čo od partnera očakávame, po čom túžime a čo by sme chceli. Ak nás dotyčný miluje, veľmi rád naše želania vyplní. Nie vždy to pravdaže príde hneď, ale chlap, upovedomený o potrebách ženy, bude mať väčšiu šancu sa podľa nich zariadiť.

POZOR: Nikto nie je všemocný, a preto ani muž nemôže byť úplne zodpovedný za šťastie či nešťastie ženy.

4. Posvieťte si na partnerove túžby

Vzťah by sa nemal točiť iba okolo jedného z partnerov. Keď žena vyjadrí svoje priania a obavy, mal by dostať priestor aj muž (a naopak).

Najmä muži s tým môžu mať väčší/menší problém, ale je na šikovnosti ženy, aby zistila, po čom jej drahý vlastne túži. Pokiaľ sa nechce zhovárať, skúste zistiť v praxi, ako bude na isté situácie reagovať. A nezabúdajte chváliť, páni to zaručene ocenia. Ale kto nie, však?

POZOR: Vyhnite sa nátlaku a nehrajte sa na dôstojníka, ktorého prioritnou úlohou je vypočúvanie. Dobrú krv nerobí ani špehovanie či večné kontrolovanie.

Nebojte sa dať voľný priebeh najsilnejšej z energií, a teda láske. Držíme vám palce!

Zdroj: kafe.cz

Foto: dollarphotoclub.com

Pridaj komentár