máj 152014
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

kvety

Najromantickejšie kvetiny pre ženy

Prirodzenou a neodškriepiteľnou pravdou zostáva, že ženy milujú kvety a tiež ich veľmi rady dostávajú. Väčšina žien dokonca očakáva, že ku každej významnej príležitosti od svojho partnera nejakú peknú kytičku dostane. Páni kupujú kvetiny žene väčšinou k nejakému sviatku, k narodeninám, výročiu ich vzťahu alebo svadby, k Valentínovi či iným udalostiam. Sú však i takí, ktorí ich darujú len tak, keď si zmyslia, že chcú svojej milovanej urobiť radosť. Viete však, aké sú najromantickejšie kvety a čo symbolizujú?

Slnečnica

Jediná kvetina, ktorá sa rovná slnku, symbolu života a energie. Neozdravuje iba dušu, ale aj vonkajšie telo. Medzi jej základné prednosti patrí odraz dlhovekosti, vernosti,  úrodnosti a radosti. Akej žene ju podarovať? Hodí sa pre veselú povahu, ktorá miluje lichôtky, má rada teplo a prírodu. 

Ruža

Žiadna iná kvetina nemá tak veľký a bohatý význam ako práve ruža. Je to symbol Venuše, stelesnenia krásy. Zosobňuje lásku a romantiku. Červená ruža vyjadruje vášeň a túžbu, žltá zas eleganciu a radosť, svetlo ružová sympatie, pôvab či nehu a tmavo ružová vďačnosť. Pokiaľ ste dostali bielu ružu, tak Vám ňou chcel darca vyjadriť najúprimnejšiu čistotu. 

Tulipán

Tulipán odjakživa symbolizuje slávu a dokonalú lásku. Červeným tulipánom chce darca povedať, aby ste mu verili. Žltými kvetmi prirovnáva Váš úsmev k teplu slnka, krémovou vyjadruje lásku až za hrob. Darovaním ostatných pestrých farieb Váš milý vyslovuje kompliment týkajúci sa Vašich krásnych očí. Tulipán tiež označuje ideálneho milenca.

Ľalia

Vystihuje nevinnosť a čistotu citov. Akej žene ju podarovať? Vhodná je  pre každú dámu, ktorú si vážite, ale spája Vás len priateľský vzťah.Ľalia však vyjadruje aj ochranné sklony. Komu ju darujete, dávate najavo, že ho chcete chrániť. Kto Vám ju daruje, vyjadruje úprimnú náklonnosť.

Orchidea

Orchidea je jedinečný kvet pre výnimočných ľudí a nevšedné príležitosti. Odráža sa v nej exotickosť a majestátnosť. Je to symbol krásy, radosti, zdravia, blahobytu a naplnenia v duchovnom živote. Týmto kvetom hovoríte žene, že je osobitá a neopakovateľná.

Tam, kde kvitnú kvety, rodí sa aj nádej. Veríme, že u Vás budú kvetinky vždy iba symbolikou splnených snov, pretože hovoria jazykom lásky. 

Zdroj: allwomenstalk.com

Obrázky: exclusiveclub.info, rsc.org, flowers.org.uk, desidime.com, wallsick.com,  romanticasheville.com

Pridaj komentár