máj 202014
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Dnes už sa naškrobenosť a konzervatívnosť, našťastie, nenosia. Preto máme veľa možností, ako sa smieme žene dvoriť, ale i to, ako jej dáme najavo, že s ňou chceme stráviť celý život. Skúsme sa spoločne pozrieť na spôsoby, ktoré v súčasnosti dominujú v požiadaní o ruku. Možno ste podobný využili, alebo sa naň ešte len chystáte. V tom prípade Vás môžu nasledujúce riadky inšpirovať. 

Tradičná klasika

Napriek tomu, že žijeme v modernej dobe, mnohí ešte stále dávajú prednosť tradícií. Gavalier pokľakne pred svojou princeznou, zahľadia sa do očí a on spoza chrbta vytiahne osudovú krabičku. Jedno z kultových miest pre zásnuby je romantická reštaurácia. Objednáte stôl pre dvoch a pri večeri so sviečkami sa to svojej milej jednoducho spýtate. Prstienok môžete tiež dômyselne ukryť do sladkého dezertu alebo do pohára so šampanským. Váš prípitok tak bude jedinečný.

Oživenie spomienok 

Pár, ktorý sa vyberie na miesto svojho prvého rande, si tam nemusí ísť iba zaspomínať na niekdajšie šteklenie v brušku a očakávania. I tu môže padnúť veta: „Doteraz to s tebou bola neopakovateľná cesta, no myslím si, že sme pripravení urobiť ďalší krok.

V objatí zapadajúceho slnka

Veľmi obľúbené sú žiadosti o ruku prednesené na pláži pri západe slnka. Svoju žiadosť môžete podporiť vyrytím srdca do piesku, do stredu ktorého umiestnite prsteň.

Vianočný darček

Podaktorí to možno pokladajú za gýčové, a teda nechcú spojiť tak významnú udalosť, ako je požiadanie o ruku, s iným sviatkom. V konečnom dôsledku je to však veľmi praktické, pretože si to lepšie zapamätáte. Požiadať svoju milú o ruku na Štedrý večer je už klasická romantika, ktorá však rozhodne poteší. Zásnubný prsteň patrí medzi slečnami k najžiadanejším vianočným darčekom a takejto žiadosti zaiste žiadna neodolá.

Také malé predstavenie 

Dievča sa dá požiadať aj v divadle a to priamo z javiska. Dohodnite sa vopred s hercami, ktorí Vám určite radi pomôžu. Po predstavení môžu napríklad pozvať dámu Vášho srdca na pódium, odovzdať jej kvetiny a predstaviť Vás, ako jej budúceho manžela. 

Pre tých hanblivejších 

Tí, ktorí nie sú na  hlboké slová a veľké gestá, to zvyknú robiť aj cez telefón. Ale pozor! I tu sa snažte zachovať aspoň troška originality. V jej telefóne prepíšte svoje meno, pod akým vás má uloženého, za „Vezmeš si ma?“, potom jej zavolajte. Utešené, nemyslíte? 

Plyšáky vyriešia všetko 

Kúpte plyšové zvieratko a posaďte ho na gauč tak, aby ho Vaša partnerka uvidela hneď po vstupe do miestnosti. Do labiek mu vložte odkaz s nápisom „Vezmeš si ma?.“ 

Cesta z ruží

Vytvorte jej cestu, ktorou sa vydá pre svoj zásnubný prsteň. Porozhadzujte lupienky ruží od predných dverí do spálne, potom použite tie lupienky na vyhláskovanie „Vezmeš si ma?“ Prípadne môžete použiť sviečky na určenie cesty (dávajte sa však pozor, aby sa tento krásny zážitok nezmenil na nepríjemnosť).

Záležitosti srdca sú veľmi citlivou záležitosť. Tak významná udalosť, ako je požiadanie o ruku, si zaslúži troška nápaditosti, romantiky a štýlovosti. Či už sa držíte klasických TOP spôsobov, alebo sa snažíte o originalitu, vždy v tom bude kus Vašej osoby, a teda i jedinečnosti.  Držíme Vám palce, aby ste na tento deň nikdy nezabudli a spomínali naň s láskou. 

Zdroj: weddings.about.com

Obrázky: overstock.com, sabotagetimes.com, aliexpress.com

  Jeden komentár na “TOP žiadosti o ruku”

  1. My sme mali zásnuby na našom typickom mieste 🙂 Krásna lavička pri priehrade. Mali sme vždy túru každý rok cez teplé obdobie, ale nesmelo byť viac ako 25 stupňov. Chodievali sme tak 4 roky a na piaty ej ha- zoberieš si ma? 🙂 Krásne, romantické a jednoduché 🙂 No nepovedzte nie 😉 Večer keď sme sa vysprchovali, sme zabehli do reštaurácie osláviť túto novinku. Dnes behám o sto šesť a zháňam šaty, košeľu, kravatu a čaká nás o chvíľku objednávka, dúfam, že ju doručia v poriadku. Objednali sme si krásne prstienky 🙂 Kombinácia bieleho a červeného zlata.. Vyzerajú nádherne ešte sme si tam dodatočne dali vyryť dátum svadby a mená 🙂 O chvíľku zo mňa bude už právoplatná pani manželka 😉

Pridaj komentár