jún 022014
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Možno ste mali už toľkokrát zlomené srdce, až Vás to viedlo k tomu, aby ste zanevreli na lásku. Zakaždým, keď v televízii natrafíte na romantický film, radšej siahnete po ovládači. Máte pocit, akoby Vám lásku nebeskú všetko pripomínalo. No ani po niekoľkých nevydarených vzťahoch nehádžte flintu do žita. Berte to ako prekážky, ktoré ste museli prekonať, aby ste našli svoju magickú trofej. Pravá láska prichádza nečakane a verte, že čaká aj na Vás. Hlavu hore a nebojte sa tomu oddať. Milovať a byť milovaný si predsa zaslúži každý. Ak ste si mysleli, že romantická láska existuje iba vo filmoch, tak náš článok Vás presvedčí o opaku. Áno, pôjde o príbehy, ktoré pripomínajú tie z filmového plátna, ale najkrajšie na nich je to, že sú skutočné. 

1. Určite poznáte známu rozprávku Do oblakov, v ktorej sa starý pán Frederickson neustále prihovára fotkám svojej manželky, ktorá už umrela. Podobný je aj príbeh ženy, ktorá každý deň navštevuje tú istú reštauráciu a obeduje v prítomnosti fotky, na ktorej je jej zosnulý manžel.

2. Kto by nepoznal romantický príbeh Zápisník jednej lásky (v originály ako The Notebook), kde si hrdinka Allie náhle spomenula na svojho manžela Noaha? Zdalo sa Vám to nemožné a uletené? 

Istý muž trpiaci Alzheimerovou chorobou si vôbec nedokáže spomenúť na svoj domov, v ktorom roky býva, na svoje deti, ktoré s láskou vychovával, ba v podstate na nič. Avšak zakaždým, keď uvidí svoju životnú lásku, svoju ženu, povie – „Pozrite na moju prekrásnu manželku!“.

3. Opäť si poďme pripomenúť koniec romantického filmu Zápisník jednej lásky, kde manželia Allie a Noah umierajú ruka v ruke. Pripadá Vám to príliš pritiahnuté za vlasy? Možno. Ale určite zmeníte názor. Manželia Helen a Les Brownovci, ktorí sa narodili v ten istý deň, žili v manželstve neuveriteľných 75 rokov a zomreli s rozdielom jedného dňa.

4. Kultový film s Meg Ryan a Tomom Hanskom Bezsenné noci v Seatlli, kde sa láska architekta Sama a novinárky Annie začala na samom vrchu Empire State Building, má tiež svoju reálnu podobu. 

Mladý pár si vyšiel na vrch Empire State Building so zámerom vyfotografovať sa s krásnou panorámou New Yorku. Dievčina po boku zamilovaného muža netušila, že sa im výlet troška spestrí. Priateľ sa ju tu totiž rozhodol požiadal o ruku. Slečna dojatá  k slzám len neveriacky krútila hlavou.

5. Poznáte príbeh Jaka a Melanie z filmu Sladký domov Alabama (Home Sweet Alabama), ktorí sa do seba zaľúbili už ako deti? Kultová replika sa odohráva, keď sa Melanie pýta Jaka, prečo si ju chce vziať a on jej na to odpovedá – „Pretože by som ťa mohol pobozkať hocikedy by som chcel“. Príde Vám to ako romantické klišé?

Títo dvaja mladomanželia sa spoznali už ako trojroční a pozrite, kam to až dotiahli. Romatické klišé z bežného života? Veru nie. Pravá láska.

6. Posledný príbeh Keď Harry stretol Sally (When Harry met Sally) v sebe nesie aj vzácnu životnú radu, ktorou je súdržnosť. Hovorí sa, že pár by si mal venovať slobodu. V praxi to potom znamená, že každý z partnerov má svoje vlastné hobby. No súdržnosť, tolerancia a spojenie záujmov je oveľa silnejší „arzenál“ na šťastný manželský život. 

Tento pár robil vždy všetko spolu a nikdy nepoznal nudu. Stala sa z nich zohratá dvojka a symbol súdržnosti.

Na svete existuje toľko šťastných párov, ktorých láska prekonala aj to najhoršie. Nezabúdajte na to, že nemôžete zutekať hneď po prvom probléme, ktorý sa naskytne. Musíte sa pevne chytiť za ruky a stáť jeden pri druhom, aby ste aj v starobe, obklopení vnúčatami, mohli jeden druhému povedať, ako veľmi sa milujete.

Zdroj: huffingtonpost.com

Obrázky: huffingtonpost.com, thejetstreamjournal.com, skymovies.sky.com, thesenews.com, capturethecastle1.blogspot.de, cinemablend.com, portable.tv

Pridaj komentár