jún 202014
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

pravá a ľavá hemisféra

Keď sme zamilovaní, občas sa správame, akoby sme boli z inej planéty. Hovoríme inak, pôsobíme inak – vznášame sa na ľahkom obláčiku zaľúbenia. V prítomnosti príťažlivej osoby sa zabúdame správať normálne a nespoznávame samých seba. Robíme veci, pri ktorých by sme za normálnych okolností iba neveriacky krútili hlavou. Je vôbec možné, aby sme sa takto správali a boli schopní toľkých bláznovstiev? Tajomstvo nášho správanie je ale veľmi jednoduché. Aj keď náš mozog vnímame ako celok, nesmieme zabúdať, že má dve časti – pravú a ľavú hemisféru, ktoré v celom procese zaľúbenia hrajú dôležitú úlohu. V stave opojenia to vyzerá tak, akoby sa vôbec nepoznali, a práve preto sa naše chovanie vymyká normálu.                         

Ľavá hemisféra nášho mozgu sa venuje predovšetkým racionálnym problémom a hľadá ich účelné riešenie, zatiaľ čo pravá  je emocionálnejšie vyťažená a rozhoduje pomocou citov. Za normálnych okolností hemisféry spolupracujú, fungujú ako hodinky. Keď však vstúpi do nášho zabehnutého života láska, všetko sa mení a prevráti naruby. Naše podnety a hodnoty sa rozhádžu. Časti mozgu začínajú boj. A práve toto je dôvod, prečo vznikajú rôzne kuriózne situácie, ktoré sú prítomne nielen na prvom rande, ale nesú sa celým rozpačitým začiatkom vzťahu. 

láskaBláznivé vyčítanie v znamení lásky sa stalo aj námetom vtipného animovaného videa z dielne trojice študentov – Josiaha Hawortha, Joon Soo Songa a Joon Shik Songa. Video s názvom „Brain Divided“ (Rozdelený mozog) vytvorili pri príležitosti študentského festivalu, na ktorom sa s ním uchádzali o hlavnú cenu. Ich nápaditosť hneď zaujala. Prostredníctvom tohto milého videa dokázali spojiť vtip s poučením a podarilo sa im zaujať nielen porotu súťaže, ale  aj bežných divákov. Pozrite si video a možno si behom neho uvedomíte, že je vlastne o Vás. 

Zdroj a obrázky: youtube.com, animatedreview.com 

Pridaj komentár