sep 032015
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Dnešná doba príliš nepraje pevným, mnohoročným vzťahom, kedy pri svojej polovičke stojíme skutočne v dobrom aj zlom. Skôr je „moderné“ utiecť pri prvom väčšom probléme a „skúsiť šťastie“ niekde inde, u niekoho iného… Chvalabohu, stále sa medzi nami nájdu aj výnimky, ktorých láska je taká silná, že trvá až za hrob. Príbeh dvoch manželov zo San Diega je toho dôkazom. Magazín Vyznanie lásky o tom prezradí v nasledujúcich riadkoch viac.

láska navždy - zomreli v náručí

Celý život bok po boku

Jeanette Toczko (96) a jej manžel Alexander Toczko (95) prežili väčšinu spoločného života v kalifornskom San Diegu. Ako deti poľských utečencov sa poznali odmalička, najskôr boli priateľmi, neskôr prerástlo ich veľké kamarátstvo do ešte väčšej lásky. Nasledovala svadba, po ktorej sa im postupne narodilo päť detí a 29. júna tohto roku by oslávili už 75. výročie spoločného života. Významného jubilea sa však ani jeden z nich nedožil…

Čiperní manželia sa statočne držali do momentu, keď si Alexander nešťastnou náhodou zlomil bedrovú kosť. V jeho veku sa mu, bohužiaľ, toto zranenie stalo osudným. A čuduj sa svete, aj jeho drahej polovičke, vernej družke Jeanette, sa pri pohľade na chorého manžela akosi priťažilo.

Dospelo to až do štádia, že manželia ani nevedeli, aký je deň.

Ich deti pochopili, že s rodičmi je zle, tak sa uchýlili k menšej ľsti. Mame a otcovi nahovorili, že nadišiel 29. jún, ich veľké výročie, čo podporili aj blahoželaniami a tým, že sa okolo nich zišla celá rodina. Bolo však len 17. júna.

Odišli spoločne

Prvý odišiel manžel, zmorený vojnový veterán z 2. svetovej vojny. Netrvalo dlho a jeho milujúca žena ho nasledovala. Ešte predtým jej dcéra povedala, že otec tu už nie je. Starenka si partnera láskyplne pritúlila a povedala: „Vidíš, takto si to chcel. Zomrel si mi v náručí. Milujem ťa. Počkaj na mňa, o chvíľu som s tebou.“

Deti potom nechali rodičov osamote, aby sa mohla matka v pokoji rozlúčiť so svojím milovaným. O niekoľko hodín nato odišla aj ona. Manželia, ktorí bez seba nedokázali prežiť ani jeden deň, zanechali po sebe veľkú rodinu a spomienku na silnú lásku, ktorá ich sprevádzala celým životom.

Zdroj: metro.co.uk

Foto: dollarphotoclub.com

Pridaj komentár