máj 182014
 

Na svete nájdeme veľa unikátnych a jedinečných miest, ktoré stoja za návštevu. Ale existujú aj lokality, ktoré sa môžu pýšiť prívlastkom „najromantickejšie“. Práve na takéto miesta Vás teraz pozývame. Blíži sa sezóna dovoleniek, a preto Vás možno i troška inšpirujeme. Nech sa páči, zasnívajte sa a užite si to. 

Dubrovník, Chorvátsko

Chorvátske mesto Dubrovník získalo v ankete známeho turistického servera „Internet Virtual Tourist“ titul, ktorý ho stavia do pozície tých „najsladších“ miest sveta. Je ako stvorený pre lásku a romantiku. Označuje sa tiež ako „mesto, v ktorom sa môže každý človek znovu zamilovať, pretože pôsobí ako raj na zemi“. Toto mestečko nesie názov „perla Jadranu„. Kamienkové pláže a čisté more zvádza k odpočinku či vodným radovánkam. O tom, že ide o miesto pre páry ako stvorené, svedčí aj fakt, že v posledných rokoch sem prichádza čoraz viac snúbencov z celého sveta, aby prežili svoj ​​“veľký deň“ práve tu.

Benátky, Taliansko

Talianske mesto vystavané na lagúne sa právom zaraďuje medzi mestá lásky. Snáď ani netreba zdôrazňovať prečo. Nekonečné kanály, stovky úzkych mostov, úchvatné paláce a množstvo historických skvostov zanechajú svoje kúzlo v srdciach návštevníkov veľmi dlhú dobu, ak nie naveky. V Benátkach budete úplne odbremenení od ruchu veľkomesta, jediným dopravným prostriedkom sú tu lode, ktoré poslúžia aj ako mestská doprava. Tú pravú romantiku zažijete pri prechádzke na gondole, nezabudnuteľný býva aj západ slnka nad lagúnou.

Tádž Mahal, India

Tadž Mahal je chrám lásky. Symbol, ktorý preslávil Indiu všade vo svete. Možno ho zároveň považovať za prejav nekonečnej lásky. Tento kráľovský palác dal vládca vystavať na pamiatku svojej milovanej ženy. Ľúbil ju tak veľmi, že z tejto lásky vznikla jedna z najkrajších stavieb na svete. Tádž Mahal je plný emócií, ktoré nenechajú nikoho chladným. Málokto ho opustí pred západom slnka. Pod slabnúcimi lúčmi totiž najlepšie vynikne jeho nádhera.

Maui, Havaj

Na toto miesto prichádzajú rôzne zamilované páry, čerství manželia, ale aj tí, ktorí spolu už niekoľko desaťročí žijú. Maui je zamilovania hodné a dobrodružné miesto, ideálne na oslavu vzájomnej lásky. Oceán, hory a palmy ponúkajú nepochybne najlepšie zázemie na oslavu najkrajšieho z citov. 

Namsan Park v Soule, Južná Kórea

V Namsan Park v Soule sa nachádza aj veža pre zamilovaných, kde si mladé páry môžu vyjadriť svoje city. V Kórei nie je zvykom prejavovať lásku na verejnosti. O to viac si tieto „zamilované hrdličky“ užívajú iné možnosti, ako dať svoju lásku najavo. Zámky a srdiečka, ktoré sú zavesené na obrích stromoch navždy spečaťujú lásku, kachličky so sľubmi na stenách veže, schránka na zamilované listy na vyhliadkovom okruhu, papierové mašle s prianiami o nájdení milovaného partnera, ale i mnoho ďalších môžete zazrieť na tomto krásnom mieste. Láska tu na Vás dýcha naozaj z každého rohu.

Zdroj: wedding.theknot.com

Obrázky: justdubrovnik.com, destinationweddingbook.blogspot.de, besthotels.com,

imagenesygraficos.com, travelkorea.hanintel.com

Pridaj komentár

Staršie príspevky:
Právo na lásku má každý

Príbeh "zázračnej mamy" Jessie McDonald "Hľadela som na bielu paličku a musela sa uštipnúť, aby som tomu vážne verila. Test číslo 10...

Zavrieť