mar 192015
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

Za láskou hoci aj na koniec sveta…

Toto si zrejme povedal zaľúbený muž, hrdina nášho reálneho príbehu, ktorý je naozaj hodný inšpirácie. Veríme, že Vyznanie lásky predkladá svojím čitateľom dostatočný dôkaz toho, že láska dokáže hory prenášať. Muž kvôli nej prešiel 7000 kilometrov!

japonská láska

Inak ako ostatní

Zamilovaný Japonec Yasushi Takahashi sa jedného dňa rozhodol opustiť svoju prácu,  aby sa vydal na úmornú cestu naprieč rodnou krajinou, ktorá trvala dlhých šesť mesiacov. Celé putovanie absolvoval po vlastných a pešo prešiel stovky kilometrov. To všetko len preto, aby svoju milovanú priateľku požiadal o ruku. A keďže to chcel spraviť inak než je zvykom u zvyšku populácie, bolo potrebné pre to obetovať trochu viac času aj zodrať niekoľko párov topánok…

Kreatívna GPS kresba

Čo teda bolo hlavným cieľom nevšednej žiadosti o ruku? V podstate nič zvláštne, iba jedna GPS kresba (ako výsledok Yasushiho „spoznávania“ Japonska a vlastných limitov).

„Chcel som napísať najväčšiu žiadosť o ruku na svete a zistil som, že GPS kresba je tou jedinou cestou, ako to môžem urobiť,“ prezradil kreatívny Japonec. A tak urobil, čo musel… Dal v práci výpoveď, naplánoval si trasu, pobalil všetko, čo potreboval, najmä dobrú navigáciu a hurá na pytačky! Smer japonské ostrovy.

Bez chybičky

Na svojej ceste tak zažil mladý muž to pravé Japonsko, o ktorom dovtedy len čítal  v knihách a na internete, ale predovšetkým sa mu podarilo naplniť svoj sen: Odovzdať priateľke špeciálny odkaz pomocou GPS sledovacej technológie! Odhodlaný mladík prešiel plochu rozsiahlejšiu než 7000 kilometrov, a to za dobu pol roka. Aby toho nebolo málo, väčšinu času cestoval pešo, iba sem-tam sa prepravil aj autom, loďou alebo na bicykli. Každé miesto na jeho trase, ktoré navštívil, bolo vopred veľmi starostlivo vybrané a naplánované, aby tá magická veta  „Vezmi si ma.“, ktorú chcel predložiť svojej drahej, vyzerala naozaj bezchybne.

Skutočný rekord

Yasushi ako správny romantik ochotný urobiť pre svoju vyvolenú všetko, čo jej na očiach vidí (ba aj viac), dotvoril túto netypickú žiadosť o ruku tiež srdcom prebodnutým šípom. Celá jeho niekoľkomesačná výprava sa napokon zapísala nielen do pamäte a srdca jeho milovanej, ale aj do Guinnessovej knihy rekordov ako najväčšia žiadosť o ruku na svete. Budúci ženích tak získal, okrem prísľubu ruky jeho snúbenice, aj rekord za najväčšiu svetovoú GPS kresbu, ktorá pokrýva 7164 kilometrov. Možno trošku uletené, asi aj dosť japonské, ale v každom prípade inovatívne a dokazujúce silu skutočnej lásky. Takej, čo prekoná všetko – vzdialenosť, bolesť i nepoznané. Len preto, aby bolo nad slnko jasné a skutočne dobre viditeľné, že on a ona jednoducho patria k sebe.

Zdroj: prozeny.blesk.cz, dailymail.co.uk

Foto: © [samurai39] / Dollar Photo Club

Pridaj komentár