apr 152019
 
Urob výnimočné prekvapenie pre tvoju Lásku. Vytvor deku s vašou foto tu!

On bol láskou jej života. Jeden muž, päť detí, 60 rokov. Teraz má Matilda Cuomo 87 rokov a spomína na Maria, muža, ktorému bola oddaná do jeho posledného dychu. Ich život je jeden z najväčších milostných príbehov všetkých čias. Magazín Vyznanie lásky ho teraz predstaví.

Ten, kto ťa naozaj miluje, je tniekto, kto vidí bolesť v tvojich očiach, aj keď ostatní veria úsmevu na tvojej tvári.

Láska na prvom mieste

Matildina láska k manželovi a jej veľkorysosť sa plne prejavili na oslave jej 83. narodenín. Krehký Mario, ktorému zlyhávalo srdce, na tejto malej oslave v kruhu rodiny a priateľov iba tíško sedel. Matilda si uvedomovala, že by to mohla byť posledná oslava, ktorú slávia spoločne. Svoj sviatok otočila na oslavu jej manžela a ich veľkej vzájomnej lásky.

Nádherné vyznanie

Keď sa všetci najedli, Matilda sa postavila, pozrela sa Mariovi priamo do očí a prehovorila k nemu. Hovorila o tom, čo jej život s ním pre ňu znamenal a ako ten život milovala. Spomínala na to, čo urobili spoločne a ako jej Mario pomáhal v jej vlastnej kariére. Bol to silný a spontánny okamih. Matilda hovorila s manželom od srdca, ako keby tam nikto iný nebol. Nešlo o obyčajnú reč, bolo to posolstvo o tom, ako spolu držali a aký bol ich spoločný život – milujúci, šťastný, vtipný a prospešný i pre spoločnosť. Bol to osobný a dojemne krásny akt úcty. Všetci plakali.

Stará škola manželstva

Matilda a Mario patria medzi tzv. „starú školu manželstva“ a všetky tradície medzi nimi ostali až do posledných dní ich manželstva. Na konci každého dňa sa obaja vracali do svojho bytu. Ona utekala z práce o štvrtej poobede, aby svojmu manželovi navarila večeru. Väčšinou pripravovala varené domáce talianske jedlá. Nikdy nie z plechovky. On sa vracal zo svojej advokátskej kancelárie a na večeru nikdy nemeškal.

Začiatok lásky

Láska Matildy a Maria sa začala v roku 1951 v kaviarni pri St. John’s University v Queens, kde obaja chodili na vysokú školu. Ona tam študovala za učiteľku, on za právnika. Na retiazke nosila jeho vysokoškolský prsteň a čakala na neho, kým on hral menšiu baseballovú ligu v Gruzínsku. Každý deň si chodila na poštu vyzdvihovať jeho listy. Keď sa dva týždne neozval, povedala si, že sa to asi skončilo. Rozhodla sa, že ho už nikdy nechce vidieť. Keď sa však dozvedela, že pri baseballe utrpel úraz a na jeden týždeň oslepol, odpustila mu.

Až do konca…

Mladý pár sa zosobášil v roku 1954 a postupne sa stali hrdými rodičmi piatich detí a starými rodičmi štrnástich vnúčat. Bok po boku prežili nádherných 60 rokov. Matilda sa starala o Maria až do konca. S energiou o 20 rokov mladšej ženy sa uistila, že lekári z nemocnice  New York-Presbyterian Hospital urobili všetko, čo mohli. Potom odviedla Maria domov, aby sa mohla starať o jeho pohodlie. Bola s ním v jeho posledných týždňoch a mohla sa s ním rozlúčiť i milujúca rodina v známom prostredí. Dcéra Madeline dodáva, že nikdy nevidela nikoho iného tak silného a oddaného, aby bol po boku toho druhého prítomný po celú dobu. Niekomu sa môže zdať tento príbeh ako klišé, no práve takéto príbehy nás utvrdzujú v tom, že milovať má zmysel.

Zdroj: nydailynews.com

Pridaj komentár